شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

دسته بندی محصول

گرافیک
گرافیک
نمایش
کتاب صوتی
کتاب صوتی
نمایش
کتاب
کتاب
نمایش
قالب
قالب
نمایش
فیلم آموزشی
فیلم آموزشی
نمایش
صوتی ها
صوتی ها
نمایش
زیردسته اول
زیردسته اول
نمایش
زیردسته ، زیردسته اول
زیردسته ، زیردسته اول
نمایش
دیگر دسته بندی
دیگر دسته بندی
نمایش
دوره ها
دوره ها
نمایش
دسته چهارم
دسته چهارم
نمایش
دسته بندی کتاب صوتی
دسته بندی کتاب صوتی
نمایش
دسته بندی کتاب
دسته بندی کتاب
نمایش
دسته بندی فیزیکی
دسته بندی فیزیکی
نمایش
دسته بندی صوتی
دسته بندی صوتی
نمایش
دسته بندی چهارم
دسته بندی چهارم
نمایش
دسته بندی تصویری
دسته بندی تصویری
نمایش
تصویری ها
تصویری ها
نمایش
پک شده ها
پک شده ها
نمایش
پادکست آموزشی
پادکست آموزشی
نمایش
پادکست
پادکست
نمایش
بدون دسته‌بندی
بدون دسته‌بندی
نمایش
افزونه ها
افزونه ها
نمایش
Uncategorized
Uncategorized
نمایش
جامع ترین آموزش سئو
شناسه پست: 1799
بازدید: 191

از کجا آموزش سئو را شروع کنیم؟ برای اینکه کسب و کار دیجیتال پر رونقی داشته باشیم، دو عامل بسیار مهم است. یکی رضایت مشتری و دیگری رضایت موتورهای جستجو. سئو مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌هایی را در بر می‌گیرد که میزان کیفیت وب‌سایت را در ارتقا داده و در نتیجه موتورهای جستجو امتیاز بیشتری برای آن سایت در نظر می‌گیرند. در نهایت امر، وب‌سایتی که از قدرت سئوی بالایی برخوردار باشد، در صفحه نتایج، جزو لینک‌های اولی نمایش داده می‌شود و به طور طبیعی بازدید از آن توسط کاربران افزایش می‌یابد.

جامع ترین آموزش سئو

جامع ترین آموزش سئو

سئو چیست

Search Engine Optimization که به اختصار SEO شناخته می‌شود، در زبان فارسی بهینه‌سازی موتورهای جستجو معنا شده است. سئو در واقع شامل یک سری روش، ابزار و تکنیک‌هاست که هدف اصلی آن افزایش رتبه وب‌سایت در موتورهای جستجو و در نتیجه جذب و بالا بردن ترافیک آن وب‌سایت است. این تکنیک و ابزارها می توانند شامل بهینه سازی محتوا، ایجاد لینک‌های واقعی و با کیفیت، ارتقای ساختار سایت و… باشد.
اگر بخواهیم خیلی ساده جامع ترین آموزش سئو را بیان کنیم و از اهمیت آن حرف بزنیم، بهتر است از این مثال شروع کنیم.

تصور کنید شما یک وب‌سایت فروشگاهی راه اندازی نموده‌اید. طبیعتا هنوز هیچ کاربری از طراحی و توسعه این سایت مطلع نیست. درست شبیه به احداث یک اتوبان که هنوز هیچ ماشینی از آن عبور نرکده باشد. برای اینکه شهروندان از وجود این اتوبان مطلع شوند، نیاز به معرفی و تبلیغ دارد.

شاید لازم باشد شما در سطح شهر بنر بزنید، در شبکه‌های محلی اطلاع رسانی کنید و در سایر جاده‌ها، به کمک تابلوهای اعلان به مسافران این آگاهی را بدهید که مسیر جدیدی نیز برای عبور وجود دارد. دقیقا باید برای وب‌سایت خود نیز چنین اقداماتی انجام دهید. وقتی از سئو استفاده کنید، مثل این است که اتوبان خود را در معرض معرفی شهروندان قرار داده باشید. در واقع کاری که سئو انجام می‌دهد این است که، سایت شما را در معرض بازدید مخاطبان هدفتان قرار می‌دهد.

هر چقدر که وب‌سایت شما مورد بازدید مخاطبان بیشتری قرار گیرد، نرخ تبدیل این مخاطبان به مشتری نهایی رشد پیدا خواهد کرد. هر چقدر که این روند متدوام انجام و تعداد مشتریان بیشتر شود، نرخ تبدیل تعداد مشتری به مشتری وفادار نیز، افزایش خواهد یافت. در نهایت با رشد مشتری وفادار، چرخه مالی و سودآوری شما تا مدت‌ها تضمین خواهد شد. با اجرای سئو روی وب‌سایت، تمام این فرایند برای کسب و کارتان قابل لمس و مشهود خواهد شد.
ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا هر آنچه که لازم است از آموزش سئو بدانید، به زبان ساده و صریح در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

سئو چیست
سئو چیست

چرا باید آموزش سئو را همین حالا شروع کنیم

سئو  در رشد کسب و کارهای آنلاین بسیار مهم و تاثیرگذار است. دلایل زیادی وجود دارد، برای اینکه توصیه کنیم آموزش سئو را در اولویت برنامه‌های کاری خود قرار دهید. در ادامه به تشریح برخی از این موارد می‌پردازیم.

  • تضمین افزایش سوددهی

یکی از مهم‌ترین دلایل یادگیری آموزش سئو، افزایش سوددهی است. در واقع زمانی که از سئو کمک می‌گیرید، تضمین می‌شود تا ‌وب‌سایت کاری شما جهت بازدید مخاطب، در صفحه اول و در لیست لینک‌های اولیه قرار بگیرد. در این شرایط بازدید از ‌وب‌سایت افزایش خواهد یافت.

با بالا رفتن ترافیک ‌وب‌سایت، نرخ تبدیل مخاطب به مشتری نهایی نیز بالا خواهد رفت و این یعنی رشد مالی و افزایش سوددهی. اما به خاطر داشته باشید، اجرای این تکنیک‌ها باید دائمی ‌و کاملا برنامه ریزی شده باشد. صرفا آموزش سئو و استفاده از تکنیک‌های آن، تضمینی برای رشد مالی نیست. قطعا در نظر داشتن استراتژی درست و پیاده‌سازی دقیق آن، برای کسب چنین جایگاهی لازم است.

  • پیاده‌سازی سئوی راهبردی

قطعا پیاده‌سازی سئوی راهبردی با آموزش سئو صورت می‌پذیرد. یکی از مزیت‌هایی که ‌وب‌سایت‌ها در رشد کسب و کار شما دارند، فعالیت مداوم و بی نقص آن نسبت به کارایی نیروی انسانیست. ‌وب‌سایت‌ها هر روز هفته و به طور 24 ساعته در حال فعالیت هستند و هیچ وقت خسته نمی‌شوند. همین ویژگی می‌تواند به رشد کسب و کار بسیار کمک کند. حال اگر از ابزارهای بهینه سازی ‌وب‌سایت استفاده کنید، می‌توانید بازدهی ‌وب‌سایت خود را افزایش داده و در نهایت به رشد فروش و سوددهی بیشتر برسید.

  • قیمت خدمات سئو

نرخ مصوبی در قبال ارائه خدمات سئو وجود ندارد. هزینه اعلامی به شما از سوی متخصص سئو، بستگی به کیفیت و زمانی دارد که سئوکار در نظر می‌گیرد. البته قدرت کلمه کلیدی یا اصطلاحا وزن آن نیز، در اعلام این قیمت تاثیرگذار خواهد بود.

  • سئو خدمت گرانی نیست

برخی از صاحبان کسب و کار، هزینه‌ای که باید جهت بهینه‌سازی سایت در نظر بگیرند، بیهوده و یا بسیار گران می‌دانند. سئو در واقع نوعی سرمایه گذاری در تجارت به حساب می‌آید و شما می‌توانید بازخورد هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید را خیلی زود ببینید. اگر مبلغی که توسط سئوکار به شما اعلام شد، به نظر گران رسید، در خصوص کاری که قرار است روی سایت انجام بگیرد دقیق و کامل مذاکره و تحقیق کنید. بررسی نمایید که آیا این خدمات برای کسب و کار شما لازم بوده یا صرفا برای دریافت پول بیشتر به شما اعلام گردیده است.

  • محتوای با کیفیت

بخش عظیمی ‌از بهینه کردن یک ‌وب‌سایت به کیفیت محتوایی که در آن قرار داده می‌شود، مربوط است. پس صرفا به دنبال بهترین سئوکار و برنامه‌نویس نباشید. این بخش از کار را یا خودتان می توانید دست بگیرید و یا به یک تیم تولید محتوا محول نمایید. عموما تصور افراد این است که نوشتن در مورد محصول و یا خدمتی که ارائه می کنند کار سختی نیست، اما به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر کیفیت محتوای شما بیشتر باشد، پاداش بیشتر هم از موتورهای جستجو دریافت خواهید کرد.

با ما همراه باشید تا دلایل بیشتری از اینکه چرا باید آموزش سئو را همین حالا شروع کنیم، خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

چرا سئو
چرا سئو
  • صرفه جویی در هزینه

برای اینکه دیده شوید و کسب و کار خود را معرفی نمایید، ناچار به استفاده از تبلیغات مختلف هستید. تبلیغات هزینه بالایی را روی دوش شما مخصوصا در شروع فعالیت کاری می گذارد. بنا به نیاز و نوع فعالیت روش های زیادی از چاپ تراکت و بروشور گرفته تا تبلیغات محیطی و تلویزیونی برای تبلیغ کردن وجود دارد، حتی گاها نیاز خواهید داشت که افرادی را جهت بازاریابی میدانی استخدام کنید. اما همه چیز بعد از ایجاد یک وب‌سایت تغییر خواهد کرد.

شما با کمک یک متخصص در زمینه سئو و طراحی سایت، علاوه بر صرفه جویی مالی، می توانید روال کاری خود را ساده و پویا در نظر بگیرید. پس آموزش سئو را باید یکی از اساسی‌ترین برنامه‌های تجاری در نظر داشت.

وب‌سایت شما پتانسیل این را خواهد داشت که در همه ساعات فعالیت کند و جوابگوی نیاز مشتری باشد. در سریع‌ترین زمان در اختیاز مشتری قرار گیرد و محصولات شما را به میلیون‌ها کاربر معرفی نماید، ضمن اینکه شما فقط هزینه طراحی و بهینه‌سازی را پرداخت نموده‌اید و از پرداخت سایر هزینه‌ها جلوگیری نموده‌اید.

  • تبلیغ رایگان

از دیگر مزیت های آموزش سئو، باید به تبلیغ رایگان اشاره داشت. سئو شامل دو بخش محتوا و الگوریتم های برنامه‌نویسی است. زمانی که شما محتوای با کیفیت داشته باشید و عنوان و متای خیلی خوبی در نظر بگیرید، موتورهای جستجوگر، وب‌سایت شما را در صدر لیست نتایج نمایش خواهد داد. در نتیجه پس از هر سرچی توسط کاربر، وب‌سایت شما نمایش داده خواهد شد.

حال تصور کنید روزانه میلیون‌ها نفر فقط در مرورگر گوگل در حال جستجو هستند، اگر تنها هزار نفر از این افراد در حوزه کاری شما سرچ انجام دهند و با سایت شما آشنا شوند، شما به عنوان یک منشا و رفرنس قرار خواهید گرفت که هم خود کاربران از آن استفاده می کنند و هم امکان ارسال لینک و معرفی به دیگران را خواهند داشت.

این مسئله به خودی خود یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتیست و تاثیر بیشتری در تبدیل شدن مخاطب به مشتری را دارد.

سخن پایانی

علی رغم تصور خیلی از صاحبین کسب و کار مبنی بر این که پرداخت هزینه جهت سئوی سایت، بیهوده و بی‌فایده است، استفاده از سئو به عنوان راهکاری جهت افزایش مشتری و در نهایت سوددهی بیشتر، تلقی می‌شود که این روزها در دنیای بازاریابی دیجیتال، ضروری و حائز اهمیت است.