شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

دسته بندی محصول

گرافیک
گرافیک
نمایش
کتاب صوتی
کتاب صوتی
نمایش
کتاب
کتاب
نمایش
قالب
قالب
نمایش
فیلم آموزشی
فیلم آموزشی
نمایش
صوتی ها
صوتی ها
نمایش
زیردسته اول
زیردسته اول
نمایش
زیردسته ، زیردسته اول
زیردسته ، زیردسته اول
نمایش
دیگر دسته بندی
دیگر دسته بندی
نمایش
دوره ها
دوره ها
نمایش
دسته چهارم
دسته چهارم
نمایش
دسته بندی کتاب صوتی
دسته بندی کتاب صوتی
نمایش
دسته بندی کتاب
دسته بندی کتاب
نمایش
دسته بندی فیزیکی
دسته بندی فیزیکی
نمایش
دسته بندی صوتی
دسته بندی صوتی
نمایش
دسته بندی چهارم
دسته بندی چهارم
نمایش
دسته بندی تصویری
دسته بندی تصویری
نمایش
تصویری ها
تصویری ها
نمایش
پک شده ها
پک شده ها
نمایش
پادکست آموزشی
پادکست آموزشی
نمایش
پادکست
پادکست
نمایش
بدون دسته‌بندی
بدون دسته‌بندی
نمایش
افزونه ها
افزونه ها
نمایش
Uncategorized
Uncategorized
نمایش
طراحی سایت
شناسه پست: 1516
بازدید: 490

طراحی سایت در این دوره و زمانه جزو موارد واجب برای اغلب کسب و کارها است؛ چرا که مشاغل آنلاین جایگزین کسب و کارهای سنتی شده اند.  به زودی کار به جایی می‌رسد که اگر بیزینس خود را اینترنتی نکنید توسط رقبایتان از دور خارج خواهید شد. با این حساب برای تضمین موفقیت و سودآوری کار و بارتان هم که شده باید یک سایت خوب برای خود داشته باشید.

 

طراحی سایت

همان طور که گفته شد لازمه پیشرفت و بازدهی کسب و کارهای مختلف راه اندازی سایت و آنلاین شدن آنها است. بگذارید این طور بگوییم طراحی سایت حرفه ای و منطبق بر اصول سئو فرصتی طلایی در اختیارتان قرار می‌دهد. در واقع این فرصت را دارید که حضوری پر رنگ تر در مقابل مشتریان احتمالی خود داشته باشید. به این ترتیب دستتان باز است تا به بهترین نحو ممکن برای جامعه هدف خود ارزشی خلق کنید. نیاز سنجی کرده و با پاسخ به نیازشان آنها را به مشتریان همیشگی و وفادار خود تبدیل نمایید.

از اینها گذشته با طراحی سایت و ورود به بستر اینترنت از محدودیت های بسیاری رهایی خواهید یافت. از جمله این که قادر به استفاده از روش های بازاریابی مختلف می‌شود. زیرا به این صورت بازاریابی شما محدود به زمان یا مکان خاصی نخواهد بود. مهم تر از همه این که جامعه هدفتان گسترش یافته و می توانید بر اقشار و سنین مختلف جامعه اثر بگذارید. در نهایت هم مشتریانتان در هر ساعتی از شبانه روز قادر به مشاهده محصولات و خرید آنلاین کالا یا خدمات شما خواهند شد.

 

طراحی سایت
طراحی سایت

10 اصل مهم و کلیدی در طراحی سایت

طراحی سایت نیازمند رعایت اصول و قواعدی کلیدی است که از جمله مهم ترین آنها باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تجربه کاربری لذت بخش
 • بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)
 • ریسپانسیو بودن
 • مناسب بودن سرعت لود سایت
 • پویایی و داینامیک بودن
 • وبلاگ نویسی
 • زیبایی ظاهری
 • کدنویسی قالب سایت
 • امکان به روز رسانی آسان
 • پشتیبانی سایت

تجربه کاربری لذت بخش

همان طور که گفته شد هدف اصلی از راه اندازی  و طراحی سایت جذب مشتریان بیشتر و به تبع آن درآمد زایی است. با این حساب در طراحی سایت آنچه بیشترین اهمیت را دارد آسایش و راحتی کاربران می‌باشد؛ بنابراین باید وب سایتی طراحی کنید که یک تجربه کاربری خوب و لذت بخش (User Experience) را ارائه دهد.

برای این که کاربران وب سایت شما را به هر سایت دیگری ترجیح دهند راه های زیادی وجود دارد. از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: زیبایی و جذابیت‌های ظاهری سایت، درج مطالبی روان و قابل فهم، دسترسی آسان به قسمت‌های مهم سایت، استفاده راحت، سریع و بدون دردسر از وب سایت و…

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

یکی از اصول و ویژگی های مهمی که در طراحی وب سایت باید به آن توجه شود سئو است؛ یعنی سایت خود را طوری طراحی و راه اندازی کنید که بتواند در موتورهای جستجو رتبه بالایی را از آنِ خود نماید. توجه داشته باشید معمولاً موتورهای جستجویی همچون گوگل هستند که برای سایت شما بازدید کننده به ارمغان می‌آورند. با این حساب کافی است وب سایت خود را برای این موتورهای جستجو بهینه نموده سئوی سایت را بهبود دهید. پس از آن در هر جستجوی کاربران سایت شما به رایگان به نمایش در خواهد آمد.

هرچه سئوی وب سایتتان قوی تر باشد در نتایج جستجوی گوگل و دیگر موتورهای جستجو نیز بالاتر خواهید بود. از طرفی کاربران معمولاً بر یک الی دو نتیجه ابتدایی کلیک می‌کنند. به این ترتیب نه چک می‌زنید و نه چانه کاربر خودش به سایت شما راه می‌یابد!  در میان موتورهای جستجو نیز گوگل جایگاه ویژه ای داشته و عموم مردم به استفاده از آن می پردازند. بنابراین با افزایش رتبه سئوی سایتتان در گوگل فروش و درآمد بیشتری در انتظارتان خواهد  بود.

با این حساب طراحی سایت را باید بر اساس استانداردها و اصولی انجام دهید که برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو اهمیت دارد. روی هم رفته در طراحی وب سایت از یک سو باید به راحتی کاربران توجه کنید؛ از سوی دیگر سایتی خوشایند موتورهای جستجو راه بیندازید. بگذارید این طور بگوییم هرچه رضایت کاربر از وب سایت شما بیشتر باشد امتیازتان نزد موتورهای جستجو نیز بالاتر می رود؛ در نتیجه سایتتان بیشتر توسط این موتورها به نمایش در خواهد آمد. در همین راستا لازم است سئوی سایت (سئو تکنیکال) و محتوای خود را نیز تقویت نمایید.

طراحی سایت ریسپانسیو 

ریسپانسیو بودن یا همان واکنش گرایی سایت به زبان ساده یعنی وب سایتی قابل تطبیق با اندازه های مختلف صفحه طراحی کنید. با این حساب سایت شما باید نمایش مناسبی در کامپیوتر، لپ تاپ و گوشی های موبایل داشته باشد. به این ترتیب کاربران با هر دستگاهی قادر به استفاده از سایتتان خواهند شد. این موضوع به خصوص با رواج گوشی های هوشمند اهمیت زیادی یافته است. زیرا بیش از نصف جستجوهای گوگل از طریق گوشی های همراه انجام می گیرند.

در واقع کاربری که با تلفن همراهش به جستجوی گوگل می پردازد سایت هایی برایش به نمایش در می آیند که ریسپانسیو باشند؛ بنابراین ریسپانسیو بودن سایت از جمله عوامل اثر گذار بر ترافیک یک وب سایت در گوگل خواهد بود. با این تفاسیر در طراحی سایت باید به واکنش گرایی یا ریسپانسیو بودن توجه ویژه ای شود.

مناسب بودن سرعت لود سایت

اگر خاطرتان باشد از تجربه کاربری لذت بخش به عنوان یکی از اصول اساسی در طراحی وب سایت نام بردیم. در همین راستا باید به مناسب بودن سرعت لود سایت نیز اشاره کنیم. زیرا کاربران امروزی صبر و حوصله چندانی برای بالا آمدن صفحات وب سایت ها ندارند. چنانچه سایتی سرعت کافی در لود شدن نداشته باشند فوراً آن را ترک کرده و به سراغ سایت های دیگر می روند.

بنابراین اگر می خواهید طراحی سایت نتایج دلخواه و مطلوب را برایتان به همراه داشته باشد؛ حتماً فکری برای سرعت لود شدن صفحات آن نمایید. البته که این موضوع دست طراحان حرفه ای و مجرب سایت را می بوسد. توجه داشته باشید کارهایی همچون طراحی وب سایت کاملاً تخصصی بوده و نیازمند  دانش و تجربه خاص خودش است. در غیر این صورت نه تنها هزینه بیهوده ای را صرف طراحی وب سایت کرده اید؛ بلکه به دلیل نارضایتی کاربران ممکن است نام کسب و کارتان لکه دار شده و به تبع آن دچار ضررهای مالی شوید.

با این اوصاف توصیه اکید داریم طراحی سایت را به افراد حرفه ای و کار بلد بسپارید. در این زمینه می توانید از خدمان طراحی سایت ما استفاده کنید. تیم ابزار سئوکار با حضور متخصصان حوزه وب به طراحی و ساخت سایتی حرفه ای برای شما خواهد پرداخت.

پویایی و داینامیک بودن

منظور از داینامیک و پویا بودن سایت این است که طراحی آن به صورت یکپارچه و منسجم انجام گیرد. به طوری که قسمت های گوناگون وب سایت به یکدیگر متصل باشند.  در نتیجه به راحتی می توانید به توسعه سایت خود بپردازید و امکانات جدیدی به آن بیفزایید، وبلاگ نویسی کنید و… برای آشنایی بهتر با ویژگی داینامیک بودن سایت بهتر است به مثال زیر توجه کنید. در یک سایت با طراحی پویا کافی است مقاله ای را در وبلاگ خود نوشته و منتشر نمایید. سپس این مقاله فوراً در صفحه اصلی سایت به نمایش در خواهد آمد.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی یک اصل مهم دیگر در طراحی انواع سایت محسوب می شود؛ چرا که محتوا یکی از ارکان اصلی و پر رنگ در بستر اینترنت و فضای وب به حساب می آید. در واقع ارائه اطلاعات رایگان یکی از کاربردی ترین شیوه های بازاریابی بوده که مدت ها پیش امتحان خودش را پس داده است. زیرا کاربران از دریافت اطلاعات رایگان استقبال زیادی می کنند. در میان فرقی نمی کند مطالبی عمومی را منتشر کنید یا به انتشار محتوای تخصصی بپردازید. هرچه که باشد اگر به نیاز کاربر پاسخ دهد موجب جلب اطمینان او می شود.

به طوری در مرحله خرید و پرداخت هزینه شما را بر دیگر رقبایتان ترجیح خواهد داد؛ چرا که شما با ارائه اطلاعاتی مفید و مجانی گره از کارش گشوده اید. با این حساب در طراحی سایت خود حتماً باید وبلاگ نویسی را نیز در نظر بگیرید. لازمه این کار نیز طراحی وب سایتی است که از وبلاگ نویسی پشتیبانی کند. اگر فکر می کنید زمان آن رسیده یک سایت حرفه ای برای کسب و کار خود راه بیندازید؛ پیشنهاد می دهیم با کارشناسان ابزار سئوکار تماس بگیرید.

زیبایی ظاهری

طراحان حرفه ای وب سایت کاملاً می دانند که شکل و نمای ظاهری هر سایت تا چه حد در جلب نظر کاربران نقش دارد. به منظور جلب توجه کاربر و افزایش مدت حضور او در وب سایت خود باید توجه زیادی به ظواهر داشته باشید. طراحی گرافیکی وب سایت هرچه جذاب تر و زیبا تر باشد کاربران نیز به همان نسبت در سایت شما وقت صرف خواهند کرد.

کدنویسی قالب سایت

همان طور که ملاحظه کردید طراحی سایت زمانی می تواند نتیجه بخش باشد که با توجه به یک سری اصول انجام گیرد. از دیگر موارد قابل توجه در طراحی یک وب سایت حرفه ای باید به کدنویسی درست و حسابی قالب آن اشاره کرد. چنانچه کدنویسی قالب سایت تر و تمیز و کاملاً اصولی باشد در آینده به آسانی قادر به توسعه آن خواهید شد.

افزون بر آن رتبه بهتری در گوگل نیز کسب خواهید کرد. چنین چیزی تنها از یک تیم طراحی سایت حرفه ای بر می آید. اگر می خواهید سایتی را برای کار و بار خود طراحی کنید اما تجربه و دانش لازم را ندارید؛ به اضافه این که حصول اطمینان از به کارگیری کلیه اصول طراحی سایت توسط شخص طراح خارج از حوصله شما است؛ توصیه می کنیم از همان ابتدا برای طراحی وب سایت خود به افراد معتبر و خوش نام مراجعه کنید.

تیم ابزار سئوکار با نامی نیک و سابقه ای درخشان در زمینه طراحی انواع سایت ها در خدمت شما عزیزان است. کافی است با ما تماس بگیرید و پس از دریافت مشاوره تلفنی رایگان ساخت وب سایت مورد نظرتان را سفارش دهید.

امکان به روز رسانی آسان

همان طور که گفته شد تولید محتوا نیز جزو عواملی است که موجب بالا رفتن امتیاز سایتتان نزد موتورهای جستجو خواهد شد. مشروط به این که محتوایی با کیفیت و منطبق بر اصول سئو تولید نموده باشید. از اینها گذشته وب سایت طراحی شده باید به آسانی قابل به روز رسانی باشد. بسیاری از افراد هزینه زیادی را برای راه اندازی و طراحی سایت خود می پردازند؛ اما متاسفانه پنل ورود داده های آن پیچیدگی فراوانی دارد. به طوری که ترجیح می دهند از ثبت محتوای جدید یا به روز رسانی محتواهای قبلی چشم پوشی کنند!

تیم ابزار سئوکار در طراحی سایت رویکردی نوین داشته و پنل های کاربری بسیاری ساده ای را ایجاد می کند. به این صورت هر کسی با تنها کمی تسلط بر اینترنت می تواند وب سایت خود را به روز رسانی نماید. با این حساب کارایی یک وب سایت اهمیت زیادی داشته و نباید فدای زیبایی ظاهری آن شود.

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت آنقدری مهم است که آن را باید جزو اصول مهم در طراحی سایت دانست. اگرچه راه اندازی انواع سایت ها را باید به تیم طراحان حرفه ای و مجرب سپرد؛ اما پس از شروع به کار سایت نیز یک تیم کار بلد باید به پشتیبانی از آن بپردازند. تیم مولتی رایان نه تنها یک سایت حرفه ای و ایده آل را برای شما طراحی خواهد نمود بلکه به طور 24 ساعته به پتشیبانی از سایتتان نیز می پردازد.

پشتیبانی ارائه شده توسط تیم ابزار سئوکار به مدت 6 ماه رایگان بوده و شامل خدمات زیر می شود:

 • برطرف کردن مشکلات احتمالی وب سایت
 • آموزش نحوه محتوا گذاری
 • تهیه نسخه پشتیبان (بک آپ گیری) به طور منظم از دیتاها
 • پاسخگویی و پشتیبانی سریع و لحظه ای
 • مشاوره تلفنی در خصوص تولید محتوا و سئوی سایت و…

لازم به ذکر است پس از به اتمام رسیدن این دوره 6 ماهه رایگان می توانید برای انعقاد قرارداد و دریافت پشتیبانی سالانه اقدام نمایید. با این حساب تنها کافی است با ما تماس گرفته و طراحی سایت مورد نظرتان را سفارش دهید. به همین منظور قصد داریم در ادامه شما را به انواع سایت ها آشنا کنیم.

انواع وب سایت

وب سایت ها در انواع مختلفی قابل طراحی و ساخت هستند. انواع وب سایت در یک دسته بندی کلی شامل موارد زیر است:

 • وب سایت شرکتی
 • وب سایت فروشگاهی
 • وب سایت سفارشی

طراحی وب سایت شرکتی

چنانچه هدف شما از راه اندازی یک سایت معرفی محصول، خدمات و به طور کلی کسب و کارتان است؛ پیشنهاد می دهیم به سراغ سایت های شرکتی بروید. این گونه سایت ها کلیه امکانات پایه ای را در خود خواهند داشت. از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد: صفحه درباره ما، صفحه محصولات، صفحه خدمات، صفحه گالری، صفحه تماس با ما، معرفی مشتریان و…

طراحی وب سایت فروشگاهی

سایت های فروشگاهی نه تنها محصول، خدمات و بیزینس شما را به کاربران معرفی خواهند کرد؛ بلکه امکان خرید آنلاین از طریق درگاه پرداخت بانکی را نیز به آنها می دهند. این چنین سایت هایی در پنل مدیریتی خود اطلاعات مورد نیاز مشتری، گزارش سفارشات او و… را نیز دارند. با این اوصاف با راه اندازی یک سایت فروشگاهی کسب و کاری اینترنتی و پویا خواهید داشت. مهم تر از همه این که کاربران با اطمینان کامل قادر به خرید از شما می شوند.

طراحی وب سایت سفارشی

اگر وب سایتی با ظاهر و امکانات منحصر به فرد و کمتر دیده شده را می خواهید؛ توصیه می کنیم برای طراحی وب سایت سفارشی توسط تیم طراحان مولتی رایان اقدام نمایید. این نوع سایت ها به خصوص برای استارت آپ هایی مناسب است؛ که قصد اجرایی کردن ایده های نوین خود را در بسترهای نرم افزاری دارند. همچنین راه اندازی وب سایت های سفارشی به سازمان هایی پیشنهاد می شود قصد مکانیزه کردن امورات کاغذی و دستی خود را دارند.

آنچه قصد داشتیم بگوییم

طراحی سایت را باید راهی برای ورود به دنیای کسب و کارهای آنلاین بدانیم. در سال های اخیر گسترش فضای وب در میان مردم آنچنان زیاد بوده که منجر به مرگ بسیاری از مشاغل سنتی شده است. اکنون زمان آن رسیده که اگر یک شغل سنتی دارید نسخه آنلاینی از آن را بسازید؛ و اگر نه کسب و کار اینترنتی خود را راه بیندازید.

طراحی وب سایت در اقسام گوناگون شرکتی، فروشگاهی و سفارشی امکان پذیر است. هر یک از آنها قیمت و هزینه مخصوص به خود را دارد. روی هم رفته قیمت طراحی سایت بسته به موارد مختلفی متفاوت خواهد بود. مهم تر از همه این که معمولاً هزینه قابل توجهی باید برای راه اندازی یک سایت پرداخته شود.

با این حساب پیش از اقدام برای سفارش طراحی سایت لازم است بررسی های زیادی انجام گیرد. به خصوص که راه اندازی و ساخت هر سایتی زمانی نتیجه بخش خواهد بود که بر اساس اصول و قواعد خاص این حیطه انجام شود. به این صورت که یک سایت حرفه ای دارای ویژگی های زیر است:

تجربه کاربری لذت بخش، بهینه سازی برای موتورهای جستجو (SEO)، ریسپانسیو بودن، مناسب بودن سرعت لود سایت، پویایی و داینامیک بودن، وبلاگ نویسی، زیبایی ظاهری، کدنویسی قالب سایت، امکان به روز رسانی آسان، پشتیبانی سایت. به این ترتیب به راحتی می توانید کاربران را به سایت خود کشانده و آنها را به مشتری های همیشگی خود تبدیل کنید. تنها کافی است طراحی سایت را به یک تیم حرفه ای مجرب و کارکشته بسپارید. برای این کار نیز می توانید روی تیم ابزار سئوکار حساب کنید.